جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

چگونه از اینستاگرام  برای رشد  بیشتر کسب و کار خود استفاده کنیم ؟

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که بر پایه عکس و ویدئو شکل گرفته است. با توجه به استقبال زیاد کاربران به این نوع از محتوا در سال های اخیر، از اینستاگرام به طور گسترده ای درفعالیت‌های بازاریابی آنلاین استفاده می شود. به طوری که امروزه عبارات اینستاگرام مارکتینگ در حوزه دیجیتال مارکتینگ به عنوان یک بخش ثابت و پربازده  این حوزه در نظر گرفته می شود.

در بازاریابی اینستاگرام سعی می‌شود تا با استفاده از امکانات این پلتفرم توجه مخاطبان را به پیام‌های که در تبلیغات قرار دارند، جلب نموده ومحصولات یا خدماتی را به آنها عرضه کرد.

اینستاگرام می‌تواند نقش مهمی در رشد کسب و کارها داشته باشد به شرطی که خلاقیت و نوآوری در تولید محتوای آن  در نظر گرفته شود. یک پیج اینستاگرام زمانی می‌تواند موفق عمل کند که پست‌ها و استوری‌های خلاقانه و متفاوت از دیگران داشته باشد.

چنین پیجی علاوه بر اینکه می‌تواند مخاطبان را به خود جذب کند، محتواهایش وایرال خواهد شد و توسط تعداد زیادی از افراد دیده می‌شود.

یکی از روشهای خلاقانه ای که اخیرا در اینستاگرام اجرا شده ، سریال اینستاگرامی می باشد. که با توجه به کوتاه بودن و محتوای طنزگونه ی آن مخابان زیادی را به خود جذب کرده است.

در کل در پاسخ به این سوال که چگونه می‌توان نقش اینستاگرام را در رشد کسب و کارها توسعه داد،می توان موارد زیر را بیان کرد .

 نظم در تولید محتوا

تولید محتوا اینستاگرامی نقش مهمی در رشد کسب و کارها دارد. امّا اگر این محتواسازی بدون نظم باشد نمی‌تواند موفقیتی را به همراه بیاورد. به همین دلیل اگر قصد داریم تا از اینستاگرام مارکتینگ نتیجه مناسبی را بدست بیاوریم باید به تهیه یک تقویم محتوایی برای اینستاگرام بپردازیم.

این زمان‌بندی دقیق به تیم تولید محتوا کمک می‌کند تا فرصت لازم را برای ایده‌پردازی و تهیه سناریوهای محتواسازی در اختیار داشته باشند.

تعیین استراتژی و شناخت مخاطب

برای اینکه بتوان از یک پیج اینستاگرام نتیجه لازم را گرفت باید استراتژی داشت. این استراتژی را می‌توان با شناخت درست از مخاطب بدست آورد.

 برندسازی در اینستاگرام

زمانی نقش اینستاگرام در رشد کسب و کارها پر رنگ می‌شود که بتوان از آن در رشد یک برند تجاری استفاده کرد. برای اینکه  برندینگ در اینستاگرام را به وجود آورد باید هویت بصری از کسب و کار خود د ر ذهن مخاطب ایجاد کرد.

 هویت بصری(Visual Identity) در اینستاگرام شامل لوگو، تصویر پروفایل، لی‌اوت، هایلایت‌ها، استوری، پست‌ها، کاورهای اینستاگرام و .. می‌شود. توجه به هر کدام از موارد فوق در یک پیج اینستاگرام، هویت برند را برای مخاطب شکل می‌دهد.

خلاقیت و نوآوری

ولی  در انتها باز هم باید اشاره شود که خلاقیت و نوآوری عامل متمایز کننده و بالابرنده یک پیج اینستاگرامی خواهد بود . شما می توانید محتوای دست اول را با زمان بندی دقیق و مناسب داشته باشید ولی به علت عدم جذاب بودن برای مخاطب آنقدر ها که می خواهید بازخورد نگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *